Būsena
Mokymai nepradėti
Kaina
Uždaryta
Veiksmai
Šie mokymai užrakinti.

Integruotos literatūros, dorovinio ugdymo, kultūros ir pasaulio pažinimo temos.  

Pamoką veda Eglė Jokužytė knygų vaikams leidėja ir socialinių projektų autorė.

Svečiai: Nomeda Marčėnaitė – menininkė, rašytoja ir knygos „Užsimerk“ dailininkė, Lietuvoje žinoma kultūros veikėja ir Justas Pažarauskas (neregys) – sportininkas ir muzikantas, Lietuvos vyrų golbolo rinktinės narys, įvairių tarptautinių golbolo turnyrų ir Lietuvos čempionatų nugalėtojas ir prizininkas.

APIE PAMOKĄ

Tai nuotolinė pamoka virtualioje erdvėje su kūrybinėmis užduotimis. Pamoką sudaro dvi dalys, rekomenduojame integruoti į dvi skirtingas pamokas, trukmė 90 min. (2 pamokos po 45 min.). Pamokos forma: įžanginė dalis, pamokos turiniui dvi animuotos ir žaismingai pateiktos vaizdo medžiagos, dvi užduotys ir anketos klausimai. Užsisakius mokykloms, į gyvą pokalbį virtualioje erdvėje įsitraukia E. Jokužytė.

Pirmoje pamokos dalyje animuotoje vaizdo medžiagoje leidėja pasidalys savo kūrybine patirtimi ir papasakos apie kūrybinius projektus, kuriuose dalyvavo regėjimo negalią turintys vaikai. Sužinosite, kaip gimsta knygos reginčiųjų ir Brailio raštu ir kaip vaikai įsitraukia į knygų kūrimo procesą. Išgirsite apie knygą „Užsimerk“, kuri skaitoma skirtingais pojūčiais. Sužinosite, kaip vaikai kūrė šiai knygai pasakas, ir pamatysite, kaip neregiai kūrė pasakoms kvapus. Susipažinsite su šios knygos iliustruotoja ir žymia menininke Nomeda Marčėnaite. Sužinosite, kaip gimė iliustracijos knygai, kalbėsime apie tai, kaip per kūrybą pažinti save ir kitą. Susitikime padėsime vaikams suprasti, kas yra empatija ir tolerancija, priimti save ir kitus ir suprasti, kad mes visi esame skirtingi, unikalūs ir vertingi. Užduotyje įgysite specialiųjų žinių apie neregių raštą ir susipažinsite su viena pasaka iš knygos „Užsimerk“, kuri knygoje parašyta tik Brailio raštu. Taip žadinama mokinių vidinė motyvacija, susidomėjimas ir naujų žinių panaudojimas dėstomoje temoje. Užduotį vaikai gali atlikti individualiai arba grupėmis.

Antroje pamokos dalyje sužinosite apie Lietuvos ir pasaulio neregius menininkus. Taip pat turėsite įdomią pažintį su sportininku ir muzikantu Justu Pažarausku (neregiu), kuris papasakos savo gyvenimo istoriją ir padės suprasti, kad aklumas nėra kliūtis siekti savo svajonių. Po susitikimo kviesime vaikus atlikti ugdymui skirtą antrąją užduotį, kurios tema „Kaip aš matau pasaulį neregio akimis“.