Būsena
Mokymai nepradėti
Kaina
Uždaryta
Veiksmai
Šie mokymai užrakinti.
Mokymai
Priemonės


Tautosakos pažinimas 

Integruotos tautosakos pažinimo, sąmoningumo ir dorovinio ugdymo, literatūros ir dailės temos. 

Pamoką veda leidėja Eglė Jokužytė, svečiai: iliustruotoja Marija Smirnovaitė ir meninių projektų autorė Vaida Butautaitė (neregė). 

APIE PAMOKĄ

Tai nuotolinė pamoka virtualioje erdvėje su kūrybinėmis užduotimis. Pamoką sudaro dvi dalys, rekomenduojame integruoti į dvi skirtingas pamokas, trukmė 90 min. (2 pamokos po 45 min.). Pamokos forma: įžanginė dalis, anketos klausimai, pamokos turiniui dvi animuotos ir žaismingai pateiktos vaizdo medžiagos ir dvi užduotys. Užsisakius mokykloms, į gyvą pokalbį virtualioje erdvėje įsitraukia E. Jokužytė.

Dalyviai sužinos apie vieną iš pasakojamosios tautosakos kūrinių, įgis specialiųjų žinių apie knygų iliustravimo meną, bendrą supratimą apie neregių žmonių kultūrinę aplinką, ugdys gebėjimą įsijausti į kito žmogaus būseną, pažinti save ir kitus ir padėti vienas kitam. Pamokoje lavinamas kūrybiškumas, ugdomos kultūrinės ir sąmoningumo kompetencijos, empatija ir tolerancija.

Pirmoje pamokos dalyje mokiniai išgirs apie legendą „Jūratė ir Kastytis“ ir kaip ši istorija nugulė į skirtingais pojūčiais skaitomą knygą „Baltijos valdovė“. Vaikai sužinos apie knygą, kurią gali skaityti ir regintys, ir neregiai, įgis žinių apie Brailio raštą ir išmoks paskaityti ir parašyti šiuo raštu žodžius. Susipažins su knygos iliustruotoja Marija Smirnovaite, kuri papasakos, kaip buvo kuriamos iliustracijos, kurias galima ne tik pamatyti, bet ir pajusti. Išgirs, kaip gimė knygos personažų charakteriai, apie baltų ženklus ir mitologines būtybes. Ši pažintis skatins vaikus skaityti knygas ir domėtis tautosaka. Pirmą užduotį kviesime vaikus atlikti užrištomis akimis, dėmesys bus sutelktas į atminties ir kūrybiškumo lavinimą, emocijų ir jausmų atpažinimą.

Antroje pamokos dalyje vaikai turės įdomią pažintį su kitaip pasaulį matančia kūrėja, kuri padės suprasti, kaip neregiai mato pasaulį ir su kokiais sunkumais susiduria. Atlikdami antrąją užduotį vaikai atskleis savo kūrybinius gabumus ir sukurs atviruką neregiui draugui. Tai padės iš arčiau pažinti neregimą pasaulį – suprasti, kaip neregiai gali ne tik skaityti, bet ir pamatyti piešinius. Ši užduotis lavins kūrybiškumą, gebėjimą įsijausti į kito žmogaus būseną, atliekant grupėse – formuos vaikų komandinius įgūdžius, gebėjimą padėti vienas kitam ir kurti draugiškesnius santykius. Antros pamokos užduoties trukmė apie 30 -45 min.  Jeigu renkatės šią užduotį, rekomenduojame ją atlikti  dailės pamokos metu.

Mokymai individualiai

20 €

Pirkti

Mokymai grupėms (nuo 15 žmonių)

5 € /žm.

Pirkti

Užduotis Nr. 1

Jūsų priemonės: raištelis akims užrišti (šalikas, skarelė), popieriaus lapas ir rašiklis.

Užduotis skirta lavinti atmintį, kūrybiškumą ir vaizduotę,  ugdys gebėjimą įsijausti į kito žmogaus būseną bei atpažinti savo emocijas ir jausmus. Užduoties laikas 7-10 min.

 Užduotis Nr. 2   

„Sukurk atviruką neregiui draugui“. Šią užduotį galima atlikti  individualiai ir grupėmis. 

Jūsų priemonės: kartono lapas (ant kurio bus kuriamas atvirukas), žirklės, klijai (gali būti karšti klijai arba lipalas, įvairios medžiagos, siūlai, skirtingų tekstūrų popierius, įvairios smulkios detalės, gamtoje rastos priemonės ir kt.

Ugdomi gebėjimai skirtingais pojūčiais tyrinėti aplinką, stebėti bei suprasti save ir kitus, įsivaizduoti save neregio vietoje ir suprasti, kaip tokie žmonės jaučiasi ir supranta pasaulį. Lavinamas vaikų kūrybiškumas, gebėjimai reikšti naujas idėjas ir originaliai mąstyti.

Atliekant grupėse – formuojami vaikų komandiniai įgūdžiai, ugdomi gebėjimai padėti vienas kitam ir kurti draugiškesnius santykius. Užduoties laikas 30-45min. / Integruota dailės pamoka.

Mokymų turinys

Išskleisti viską