Būsena
Mokymai nepradėti
Kaina
Uždaryta
Veiksmai
Šie mokymai užrakinti.
Mokymai
Priemonės

 

Pasaulio ir meno pažinimas

Integruotos pasaulio pažinimo, sąmoningumo ir dorovinio ugdymo, dailės ir literatūros temos.

Pamoką veda leidėja ir edukacinių pamokų autorė Eglė Jokužytė, svečias muzikantas, dainininkas, knygų įgarsintojas Karolis Kaminskas (neregys).

APIE PAMOKĄ

Tai nuotolinė pamoka virtualioje erdvėje su kūrybinėmis užduotimis. Pamoką sudaro dvi dalys, rekomenduojame integruoti į dvi skirtingas pamokas, trukmė 90 min. (2 pamokos po 45 min.). Pamokos forma: įžanginė dalis, pamokos turiniui dvi animuotos ir žaismingai pateiktos vaizdo medžiagos, dvi užduotys ir anketos klausimai. Užsisakius mokykloms, į gyvą pokalbį virtualioje erdvėje įsitraukia E. Jokužytė.

Pirmoje pamokos dalyje vaikai įgis žinių apie vieną garsiausių pasaulyje menininkų Leonardą da Vinčį. Padėsime kitaip pamatyti pasaulį ir suprasti skirtingų pojūčių svarbą žmogui. Dalyviai sužinos apie meną, da Vinčio išradimus, Brailio rašto subtilybes ir žaidimo forma išmoks parašyti žodžius neregių raštu. Tai bus lyg koduotas raštas, kurį vaikai galės pritaikyti savo gyvenime ir panaudoti susirašinėdami su savo draugais. Sužinos apie skirtingais pojūčiais skaitomą knygą – Leonardo da Vinci pasakas „Sparnuotosios raidės“, kuri pritaikyta ir neregiams (Knygos meno konkurse ši knyga išrinkta Gražiausia metų knyga 2015 m.). Po vaizdo medžiagos, pateikta žaidybinė užduotis, kurioje vaikai lavins raštingumą ir atmintį.

Antroje pamokos dalyje mokiniai turės įdomią pažintį su kitaip pasaulį matančiu jaunuoliu – neregiu, kuris pristatys savo meninius gabumus, padės vaikams  suprasti, kaip šie žmonės mato pasaulį ir su kokiais sunkumais susiduria. Antroje pamokos dalyje pateiktos dvi užduotys. Jus galite pasirinkti vieną iš jų, arba atlikti abi. Antrą užduotį kviesime vaikus atlikti užrištomis akimis ir patirti, ką jaučia nematantis žmogus. Atlikdami užduotį grupėse vaikai mokysis įsiklausyti ir padėti vienas kitam. Pamokoje ugdomi pažinimo ir kultūrinės kompetencijos, komunikavimo įgūdžiai ir gebėjimai empatiškai reikštis, suprasti savo jausmus, įsijausti į kito būseną ir kurti draugiškesnius santykius. Anketos atsakymai padės įvertinti įgytas žinias ir teigiamą pamokos poveikį vaikams. Po pamokos aptarkite, kokius jausmus patyrėte, ką naujo sužinojote, kaip pritaikysite patirtį ateityje.

 

Mokymai individualiai

20 €

Pirkti

Mokymai grupėms (nuo 15 žmonių)

5 € /žm.

Pirkti

Užduotis Nr. 1

Jūsų priemonės: Raištelis akims užrišti (šalikas, skarelė), popieriaus lapas ir rašiklis.

Užduotis Nr. 2   Pasirinkite užduotį!  Pateikti  du variantai:

  1. Pirmas variantas. Šią užduotį galima atlikti individualiai ir grupėmis. Ugdomi vaikų gebėjimai skirtingais pojūčiais tyrinėti aplinką, stebėti bei suprasti save ir kitus, įsivaizduoti save neregio vietoje ir suprasti, kaip tokie žmonės jaučiasi ir supranta pasaulį. Atliekant užduotį grupėmis dalyviai lavina gebėjimą atidžiai klausytis, jausti aplinką ir kitus, mokosi bendrauti, dalytis ir būti draugiški, išgirsti ir padėti vienas kitam.Užduoties laikas 15 - 25 min.
  2. Antras  variantas. Ugdomi dorinėmis vertybėmis grįsti santykiai, empatija ir tolerancija kitiems ir kitokiems. Paskirtis – atidaus klausymo lavinimas, kalbinis ir dorinis ugdymas. Mokomasi pažinti įvairius personažus, suprasti, kad mes visi esame skirtingi, įsivaizduoti save kito vietoje, suprasti kito situaciją, padėti vienas kitam.Užduoties laikas 10 - 15 min.

Pirmas variantas. 

Jūsų priemonės: raištelis akims užrišti (šalikas, skarelė), valgomasis šaukštas, 1 didesnis dubenėlis salotoms, 2 nedideli dubenėliai uogoms ir riešutams. Atliekant grupėmis, turėti savo lėkštutes ir šaukštelius valgymui.

Ingredientai dviem porcijoms:

  • Nepjaustomi vaisiai (bananas, apelsinas arba mandarinas, nedidelė kekė vynuogių).
  • Uogos, po kelis vienetus (braškės, šilauogės, žemuogės, džiovintos uogos ir kt.).
  • Riešutai, po 1 šaukštelį (graikiniai, žemės, anakardžiai).
  • Jogurtas, 125 g (vienas indelis).

Galite rinktis bet kokias sezonines uogas ir jums patinkančius riešutus.

Antras  variantas 

Jūsų priemonės: Raištelis akims užrišti, popieriaus lapas ir rašiklis.